Haber

Üniversite tercihleri ​​ne zaman açıklanacak? Üniversite yerleştirme sonuçları ne zaman ve hangi tarihte açıklanacak?

Üniversite tercihleri ​​ne zaman açıklanacak? Sorusu, tercih seçeneklerini ÖSYM’ye bildiren başta olmak üzere birçok aday tarafından merak ediliyor ve internette anlatılıyor. ÖSYM tercih kılavuzu 2023 yılında yayınlandı mı? YKS tercihleri ​​ne zaman başlıyor? sorular gündemde. YKS sınavına giren adayların sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite tercihleri ​​başladı mı? Sorularına yanıt arıyor. Peki, Üniversite tercihleri ​​ne zaman açıklanacak? Üniversite yerleştirme sonuçları ne zaman ve hangi tarihte açıklanacak?

ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Seçim süreçleri 27 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri ​​arasında yapılacak. YKS tercihlerinde adayların 24 hakkı bulunmaktadır. Tercih işlemleri ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/ internet sitesi üzerinden alınacaktır. Üniversite tercihlerinin 8 Ağustos’tan sonra yapılacak değerlendirmelerin ardından açıklanması bekleniyor.

2023 YKS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

ÖSYM tercih ekranı adayların erişimine açıldıktan sonra adaylar istedikleri 24 tercihi sırasıyla ÖSYM internet sitesi üzerinden 24 farklı tercih yapma imkanı ile sisteme eklemeleri gerekmektedir. Böylece YKS tercihleri ​​gerçekleşebilir.

ÜNİVERSİTE KAÇ SEÇME YAPMALIDIR?

Adaylar üniversite tercihleri ​​için 24 farklı tercih yapma imkanına sahiptir. Uzmanlar bu hakkı sonuna kadar kullanmanızı tavsiye ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu